Aluetoimikunta 2022

Yhteystiedot

Puheenjohtaja

Kaisu Rämet 0408474243 Perjakantie 5 91630 Juorkuna

kaisu.kristiina.ramet@gmail.com

Varapuheenjohtaja Armas Niemi 0400 689 735
Lopintie 22 86800 PYHÄSALMI armas.niemi@gmail.com

Tal.hoitaja

Markku Jylkkä Koskelantie 9 84100 YLIVIESKA 040 930 5457 markku.jylkka@gmail.com

Kirjanpitäjä Markku Jylkkä

Jäs.rek.hoito MarkkuJylkkä

Sihteeri

Marjatta Säävälä 040 4124015 Niementie 26 91500 Muhos


marjatta.saavala@gmail.com

Tiedottaja Antti
Timonen Kurtintie 7 90850 MARTINNIEMI 044 2522424 antti.timonen@dnainternet.net

Kotisivut Antti
Timonen

Matkavast. Armas Niemi

armas.niemi@gmail.com

Työvaliokunta

Kaisu Rämet Armas Niemi, Markku Jylkkä, Marjatta Säävälä, Anja Sarajärvi, Eero Teppo, Antti Timonen, Veikko Kettunen
Eläkeläiset ry:n hallituksen jäsen

Lahja Hanhela Kiimingin eläkeläiset ry

varalla Arja Jauhiainen Paltamon eläkeläiset, Kainuu

Eläkeläiset ry:n valtuuston jäsenet

Anja Sarajärvi , Raahen Eläkeläiset
–Jaakko Pyy, Raahen Eläkeläiset

Kauno Moilanen, Kuusamon Eläkeläiset

- Pentti Kyyhkynen, Kuusamon Eläkeläiset

Hilkka Myllykangas, Oulun Työväen Eläkeläiset

-Terttu Taajoranta, Oulun Työväen Eläkeläiset

Risto Nuutinen, Muhoksen Eläkeläiset

- Liisa Hirvasniemi, Kiimingin Eläkeläiset




PAIKALLISYHDISTYSTEN EDUSTAJAT vuodelle 2022

(Alavieskan el. Heleena Soukka 041 7590472 Metsäpolku 14 85200 Alavieska sp: heleenasoukka@icloud.com

Matkavastaava: Sirpa Savukoski 045 6646488 sp: sirpa.savukoski@luukku.com) edustajaa ei ole vahvistettu!

Haapajärven el. Väinö Wassholm 040 7778476 Karjakuja 5A 1 85800 Haapajärvi

sp: vaino.wassholm@haapajarvi.fi Väinö on myös matkavastaava
-varajäsen Jouko Autio 040 7077901 Erkkiläntie 2 A 285800 Haapajärvi

sp: joukoo.autio@gmail.com

(Haapaveden el. Teuvo Näätänen 050 5625085 Kaarrontie 22 86600 Haapavesi

sp: teuvo.naatanen@gmail.com Teuvo on myös matkavastaava

-varajäsen Esko Joentakanen 050 527 2208 Hyttikalliontie 42 86600 Haapavesi) edustajaa ei ole vahvistettu!

Haukiputaan el. Antti Timonen 044 2522424 Kurtintie 7 90850 Martinniemi

sp: antti.o.timonen@dnainternet.net tai anakolli1@gmail.com

- varajäsen Armi Laine 040 8384606 Lehmikuja 14 C 10 90830 Haukipudas Armi on myös matkavastaava

sp: laine.armi@gmail.com Armi on myös matkavastaava

Iin el. Eero Teppo 045 8857497 Lampikuja 2 A 7 91100 Ii

sp: eero.teppo52@gmail.com

-varajäsen Kauko Goman 040 7418385 Luppokuja 8 90420 Metsokangas sp: kauko@goman.fi

Matkavastaava: Kaarina Paaso puh. 0408229274 Teerikuja 8 B 5 91100 Ii
sp: paasokaa@gmail.com


(Kalajoen el. Lauri Seikkula 040 1594878 Nikintie 6 85800 Kalajoki

-varajäsen Aarne Samanen 040 5649052 Wolfintie 1 85100 Kalajoki

sp: aarne.samanen@kotinet.com) Edustajaa ei ole vahvistettu!

(Kellon el. Tuula Mettovaara 041 5483434 Lehmikuja 14 A 3 90830 Haukipudas

sp: tuula.mettovaaram@luukku.com

-varajäsen Paavo Mettovaara

Matkavastaava: Marjo-Riitta Vehkaperä 040 716 2586 Norppatie 1 A 1 90810 Kello sp: marjoriitta48@gmail.com) edustajaa ei ole vahvistettu!

Kempeleen el. Matti Myllylä 050 3459781 Lapinpöllötie 4 91900 Liminka Matti on myös matkavastaava

sp: mattimyllyla@mail.suomi.net

-varajäsen Veikko Keränen 044 2699046 Haminakuja 3 as1 90440 Kempele

sp: veikkopkeranen@gmail.com

Kiimingin el. Jorma Hanhela 040 5145033 Kivitie 10 90900 Kiiminki
sp: jorma.hanhela@gmail.com
-varajäsen Liisa Hirvasniemi

sp:

Kuusamon el. Kauno Moilanen 0400 921687 Tyyneläntie 4 93600 Kuusamo

sp: kauno.moilanen@hotmail.com

-varajäsen Pentti Kyyhkynen 0400 216469 Urpiaisentie2 93600 Kuusamo

sp: pentti.kyyhkynen@pp1.inet.fi

(Limingan el. Pirjo Luukinen Tuomikoskentie 9 as 2 91900 Liminka

sp: luukinenpirjo@gmail.com

-varajäsen Pertti Snicker 050 5738101 Tuomikuja 1 91900 Liminka

sp: pertti.snicker@mail.suomi.net) edustajaa ei ole vahvistettu!

Martinniemen el. yhdistys lepäämässä!!!

Muhoksen el. Risto Nuutinen 040 7441349 Valtatie 19 as 1 9150 Muhos

sp: ristoos.nuutinen@gmail.com

-varajäsen Marjatta Säävälä 040 4124015 Niementie 26 91500 Muhos

Sp: marjatta.saavala@gmail.com

Oulaisten el. Anneli Rajaniemi 044 5952366 Suoranta 6 86300 Oulainen

sp: anneli.rajaniemi@gmail.com

-varajäsen Mauri Mäyrä 040 7487241 Takalontie 124 86300 Oulainen

Oulun el. Väinö Pitkälä 040 7024461 Löylytie 18 90650 Oulu

sp: vaino.pitkala@gmail.com

-varajäsen Sulo Penttilä

Matkavastaava: Raili Sippola 040 751 4935 sp: railisippola05@gmail.com

Oulunsalon el. Markku Kaltio 044 9885392 Niemenväli 5 90470 Varjakka

sp: maija.kaltio@hotmail.com

-varajäsen Mirja Vahera 044 5209288 Puistolantie 2 C 2 90470 Varjakka

sp: mirja.vahera@dnainternet.net

Oulun työväen el.

(Hannu Alakontiola 0400695 905 Toppilansaarentie 11 A 11 90510 OULU alakontiolahannu@gmail.com) edustajaa ei ole vahvistettu!!!

-varajäsen Veikko Kettunen

sp:

Matkavastaava: Eeva Reinikka 040 7306852 Simpsintie 2 C 17 90530 Oulu sp: eeva.reinikka@pp.inet.fi

Pateniemen el. Juhani Leppänen 044 5510093

sp: lep.jussi@gmail.com

-varajäsen Raimo Holappa 040 5354333 Variksenpolku 2 90800 Oulu

sp: raimoholappa@hotmail.com Raimo on myös matkavastaava

Pudasjärven el. Jukka Vähkyrä 040 5175266 Huminatie 14 93100 Pudasjärvi

sp: jukka.vahkyra@gmail.com

-varajäsen Leena Rantala 050 5599066 Jonguntie 355 93100 Pudasjärvi

sp: leena.r45@gmail.com Leena on myös matkavastaava

Pyhäjärven el. Armas Niemi 0400 689735 Lopintie 22 86800 Pyhäsalmi

sp: armas.niemi@gmail.com

-varajäsen Martti Savolainen 044 3314311 Sinkkitie 10 86800 Pyhäkumpu

sp: antero.savo@gmail.com Matti on myös matkavastaava

Raahen el. Alpo Pirneskoski 040 9655303 Naavakatu 8 92160 Saloinen

sp: alpo.pirneskoski@gmail.com

- varajäsen Pauli Nikula Lukkaroistentie 75 86400 Vihanti

Matkavastaava: Anja Sarajärvi

sp: anja.sarajarvi@gmail.com

Reisjärven el. Eila Järvelä 044 0776242 Pajumaantie 1 85900 Reisjärvi

sp: eilajarvela@gmail.com Eila on myös matkavastaava

- varajäsen Seija Kukkola

Sievin el.

Yhdistys toimii, mutta ei voi osallistua aluetoimikunnan kokouksiin.

Matkavastaava: Eija Anttila

Tyrnävän el. Esko Huotari 044 2951241 Nivantie 5 A 1 90950

Temmes

sp: esko.huotari@mail.suomi.net

-varajäsen Tuula Kallinen 0400 764934 Peilipojantie 10, 91800 Tyrnävä

sp: tuula.aulikki.kallinen@gmail.com Tuula on myös matkavastaava

Utajärven el. Matti Rämet 040 0186381Perjakantie 5 91630 Juorkuna

Matti on myös matkavastaava
sp: matti.ramet@gmail.com

-varajäsen Toivo Perttunen sp: toivo.perttunen@gmail.com

Ylivieskan el. Markku Jylkkä 040 9305457 84100 Ylivieska

sp: markku.jylkka@gmail.com Markku on myös matkavastaava

-varajäsen Simo Tuomikoski 044 042246 Kelliläntie 1 84100 Ylivieska




Sivujen ylläpito

Antti Timonen 044 2522424 sp: antti.o.timonen@dnainternet.net tai anakolli1@gmail.com

Kurtintie 7 90850 Martinniemi