Jokilaaksojen aluejärjestö talvipäivä

Hiihtokilpailut

Köykkyri, Kempele 15.3.2019

Tulokset


Sijoitus Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero

N60 Naiset 60 vuotta 2 km P
1. Pirjo Stenius Pudasjärven Eläkeläiset 17:43.0


N65 Naiset 65 vuotta 2 km p
1. Kaisu Kyröläinen Raahen Eläkeläiset 12:21.6
2. Pirjo Nyman Kiimingin Eläkeläiset 13:18.9 57.3
3. Helena Kurkela Haukiputaan Eläkeläiset 18:24.7 6:03.1


N70 Naiset 70 vuotta 2 km P
1. Maija Keränen Kiimingin Eläkeläiset 17:48.8
2. Armi Laine Haukiputaan Eläkeläiset 18:33.5 44.7


N75 Naiset 75 vuotta 2 km P
1. Vappu Pekuri Raahen Eläkeläiset 15:31.0

M85 Miehet 85 vuotta 1 km P 1. Raimo Mykkänen Kiimingin Eläkeläiset 8:31.3

M80 Miehet 80 vuotta 1 km p
1. Martti Pelkonen Raahen Eläkeläiset 3:25.7

M60 Miehet 60 vuotta 3 km P
1. Ari Parkkila Kiimingin Eläkeläiset 15:43.1
2. Raimo Piri Kiimingin Eläkeläiset 18:55.8 3:12.7


M65 Miehet 65 vuotta 3 km P
1. Pauli Patanen Raahen Eläkeläiset 12:42.5
2. Terho Hautamäki Raahen Eläkeläiset 15:39.3 2:56.8
3. Jukka Vähkyrä Pudasjärven Eläkeläiset 16:44.4 4:01.9. 4. Tapio Laatikainen Oulun Eläkeläiset 20:20.2 7:37.7 5. Pekka Karppinen Oulun Eläkeläiset 20:33.2 7:50.7

M70 Miehet 70 vuotta 3 km P
1. Rauno Kurkela Haukiputaan Eläkeläiset 14:24.2
2. Reijo Kyröläinen Raahen Eläkeläiset 16:06.7 1:42.5
3. Erkki Manninen Oulun Työväen Eläkeläiset 16:58.6 2:34.4
4. Raimo Hautala Oulun Eläkeläiset 17:11.9 2:47.7
5. Taisto Hämälä Oulun Eläkeläiset 17:23.9 2:59.7
6. Esko Kanniainen Haukiputaan Eläkeläiset 18:53.9 4:29.7
7. Sulo Penttilä Oulun Eläkeläiset 19:57.1 5:32.9
8. Esa Erholtz Oulun Eläkeläiset 20:22.3 5:58.1
9. Antero Mikkonen Oulun Työväen Eläkeläiset 24:57.0 10:32.8


M75 Miehet 75 vuotta 3 km p
1. Sakari Ukonmaanaho Oulun Eläkeläiset 11:50.8
2. Veijo Perttamo Raahen Eläkeläiset 13:25.8 1:35.0
3. Olli Aikoniemi Kiimingin Eläkeläiset 14:16.3 2:25.5 4. Arvo Liedes Haukiputaan Eläkeläiset 14:23.9 2:33.1

MVIESTI Miesten viesti 3x km P
1. 64 Raahen Eläkeläiset 9:23.4
54 Pauli Patanen 2:58,9 ( 1.) 2:58,9 ( 1.)
55 Veijo Perttamo 3:08,7 ( 1.) 6:07,6 ( 1.)
56 Martti Pelkonen 3:15,8 ( 2.) 9:23,4 ( 1.)


2. 2 Kiimingin Eläkeläiset 10:34.1 1:10.7
51 Ari Parkkila 3.34,8 ( 2.) 3.34,8 ( 2.)
52 Raimo Piri 3.36,7 ( 4.) 7.11,5 ( 2.)
53 Olli Aikioniemi 3.22,6 ( 3.) 10.34,1 ( 2.)


3. 3 Oulun Eläkeläiset 10:50.3 1:26.9
61 Taisto Hämälä 4.01,4 ( 3.) 4.01,4 ( 3.)
62 Raimo Hautala 3.51,2 ( 5.) 7.52,6 ( 5.)
63 Sakari Ukonmaanaho 2.57,7 ( 1.) 10.50,3 ( 3.)


4. 63 Haukiputaan Eläkeläiset 10:54.8 1:31.4 57 Esko Kanniainen 4.02,7 ( 4.) 4.02,7 ( 4.) 58 Rauno Kurkela 3.20,0 ( 3.) 7.22,7 ( 3.) 59 Arvo Liedes 3.32,1 ( 4.) 10.54,8 ( 4.)


5. 1 Oulun Työväen Eläkeläiset 12:07.7 2:44.3
1 Erkki Manninen 4.05,3 ( 5.) 4.05,3 ( 5.)
2 Jorma Inkeröinen 3.19,5 ( 2.) 7.24,8 ( 4.)
7 Antero Mikkonen 4.42,9 ( 5.) 12.07,7 ( 5.)





Jokilaaksojen Aluejärjestön
Pilkkimestaruudet ratkaistiin 26.3.2019 Pyhäjärvellä.


Pilkkikilpailun tuloksia 26. 3. 2019
Pappilan ranta.




Naiset

1 Raija Manninen Pyhäjärvi 7.816 kg

2 Sirkka Kokko Pudasjärvi 4.297 kg

3 Pirjo Luokusa Pudasjärvi 0,909 kg


Miehet

1 Paavo Niskanen Pyhäjärvi 11.527kg

2 Matti Rantonen Pyhäjärvi 4.672 kg

3 Usko Kakko Pudasjärvi 3.483 kg


Joukkueet

Pyhäjärvi 1 16.259 kg

Matti Rantonen,Paavo Niskanen ja Pirjo Niskanen

2 Pyhäjärvi 2 12.264kg

Erkki Manninen, Erkki Metsälä ja Raija Manninen


3 Pudasjärvi 8.320 kg

Teuvo Loukusa, Usko Kokko ja Sirkka Kokko


Suurin kala:

Kalle Lehtonen Ylivieska 0,282 kg


Pienin kala

Tuula Löytynoja Ylivieska 0,020 kg


Kalaa nousi Pyhäjärvestä kaikkiaan 41.950 kg


Kiitoksen sana mukanaolleille.

www.pyhajarvenelakelaiset.com

Pilkkikilpailun tuloksia 28.3.2018
Pappilan ranta.


Naiset

1 Raija Manninen Pyhäjärvi 393 g

2 Sirkka Kokko Pudasjärvi 160 g

3 Tuula Löytynoja Ylivieska 135 g

Miehet

1 Erkki Manninen Pyhäjärvi 928 g

2 Matti Rantonen Pyhäjärvi 503 g

3 Erkki Jauhiainen Pyhäjärvi 441 g

Joukkueet

Pyhäjärvi 1.406 kg Erkki Manninen Raija Manninen Annikki Pöppönen


2 Ylivieska 0.677k g Tuula Löytynoja Terho Löytynoja Kalle Lehtonen


3 Pudasjärvi 0,500 kg Sirkka Kokko Usko Kokko Pirjo Loukosa


Suurin kala.

Erkki Manninen Pyhäjärvi 0,161 kg


Pienin kala

Aarre Oivo Ylivieska 0,001 kg




VIESTITULOKSET

Miehet 3x1km

1.Raahen Eläkeläset 1os Pauli Patanen 2os
Veijo Perttamo 3os Reijo Kyröläinen.loppuaika. 10.43.

2.Oulun Työväen Eläkeläiset. 1 os Seppo Sipola 2os.Heikki
Alakiuttu 3 os.Jorma Inkeroinen, aika 12.22

3.Haukiputaan Eläkeläiset. 1 os. Kauko Meriläinen 2 os. KaukoKivistö 3 os.Arvo Liedes,aika 12.2

4.Kiimingin Eläkeläiset. 1 os.Olli Aikoniemi 2 os,Kauko Salmela3os.RaimoPiri, aika 13.37

5.Oulun Työväen Eläkeläiset 2. 1 os.Erkki Manninen 2 os. PekkaKostekivi 3os. Antero Mikkonen, aika 16.1

6.Oulun Eläkeläiset 1 os. Martti Eilola 2 os. Esa Erholtz
3os.Taisto Hämäläaika, 16.37>

Naiset 3x1km

1.Oulun Eläkeläiset 1 os.Ritva Kenttä 2 os.Liisa Salmela 3os.Raija Kilpiö, aika 16.15

>2. Raahen Eläkeläiset.1 os. Vappu Pekuri 2 os. Kaarina
Pietilä 3 os. KaisuKyröläinen, aika 18.42

>3.Oulunsalon Eläkeläiset 1 os. Kaarina Helänen 2
os. Anneli Salo 3 os.Pirkko Piispanen, aika 21.26